ARTIK MAVİGÜN’de ÖĞRENCİLERİMİZE EV YAPIMI YOĞURT SUNUYORUZ!
Anasayfa/ Haberler/ ARTIK MAVİGÜN’de ÖĞRENCİLERİMİZE EV YAPIMI YOĞURT SUNUYORUZ!
16.05.2017

Mavigün Eğitim Kurumlarında yoğurt ihtiyacımızı karşılamak amacıyla UHT’siz sütü temin edip, sütü kendimiz katkısız maya ile mayalayarak tüm öğrencilerimize doğal ve katkısız yoğurt ikram ediyoruz.

Teşekkürler Gülizar teyze!

Ev Yapımı Yoğurt ve Faydaları

Evde kendi yoğurdunuzu yaptığınız zaman tamamen organik, doğal, katkısız olduğundan ve içinde yoğurdun kalitesini bozan koruyucular olmadığından emin olabilirsiniz.

Ev yapımı yoğurdun faydaları

Evde yoğurt yapmanın önemli avantajlarından biri bu yoğurdun herhangi bir koruyucu veya katkı maddesi içermemesidir, ve ticari işlemlerde olduğu gibi besleyici ögelerin kaybolmamasıdır. Ev yapımı sade yoğurt sizlere aşağıda sunduğumuz bazı faydaları sağlar:

·         Sindirimi kolaydır, bu yüzden laktoz hassasiyeti olan insanlar genelde ev yapımı yoğurdu daha kolay tüketebilir.

·         Sindirim sistemindeki enfeksiyonlarla savaşmak için idealdir çünkü bu yoğurt B kompleks vitaminlerini taşıyan milyonlarca canlı bakteri içerir.

·         İçerikleri bağırsak florasını ve sindirim sistemindeki mikroorganizmaları dengeler. Bakteriler laktozu laktik aside çevirir.

·         İshal veya kabızlık yaşayan insanlara önerilir çünkü bağırsaklardaki zararlı bakterilerle savaşma etkisine sahiptir (bu zararlı bakteriler her zaman yediklerinizden gelmektedir).

·         Kalsiyum, magnezyum ve fosfor ile sağlığınız ve kemikleriniz için gerekli olan mineralleri içerir.

·         Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur, yağın emilimini kolaylaştırır ve bazı antibiyotiklerin olumsuz yan etkilerini ortadan kaldırır.

·         Sağlıklı bir cilt için harikadır, cilde yumuşaklık katar, yeniden oluşuma yardımcı olur ve daha fazla sağlık ve güzellik getirir.

·         Ölü hücreleri temizleme görevi görür, gözenekleri derinden temizler ve ölü deri hücrelerini alır.

·         Yoğurt muzda olduğu kadar potasyum ve bir yumurtada veya 30 gram ette olduğu kadar protein içerir. 

·         Ev yapımı yoğurdu düzenli olarak tüketmek ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

         Tüm annelerimizin de evde ev yapımı katkısız, doğal yoğurt kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

          Çocuklarımız çok özeldir. 


Diğer Haberler
FEVZİ ÇAKMAK ANAOKULUNDA ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE HEYECANI

FEVZİ ÇAKMAK ANAOKULUNDA ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE HEYECANI

Yüreğinize Sağlık Çocuklarım... Herşey sizin için... Tüm bu heyecan, Tüm bu koşturma... Aydınlık geleceğinizin, parlak anıları için... Işığınız bol olsun çocuklarım. İlim var olacak sizin için, Yüreğinize sağlık çocuklarım... Bize mutluluğu öğrettiğiniz için... ...
Devamı Oku
ANNE-ÇOCUK KAHVALTI ŞENLİĞİMİZ...

ANNE-ÇOCUK KAHVALTI ŞENLİĞİMİZ...

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ 🌷Fevzi Çakmak ailesi olarak güzel bir Cumartesi günü kahvaltıda buluştuk. Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.Eğitim yolculuğumuzda ilk dönemimizi tamamlamaya yaklaştığımız bu günlerde bir araya gelip hoş sohbet etmek bizleri mutl...
Devamı Oku
SICAK BİR KIŞ GÜNÜ...

SICAK BİR KIŞ GÜNÜ...

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası henüz yurdumuza kar getirmemiş olsa da Fevzi Çakmak Anaokulunda kış bir başka yaşanır, üşümeden kar ile oynadık 😉 sonrasında ninemizin anlattığı hikaye ile ısındık.⛷️
Devamı Oku

YUKARI