ARTIK MAVİGÜN’de ÖĞRENCİLERİMİZE EV YAPIMI YOĞURT SUNUYORUZ!
Anasayfa/ Haberler/ ARTIK MAVİGÜN’de ÖĞRENCİLERİMİZE EV YAPIMI YOĞURT SUNUYORUZ!
16.05.2017

Mavigün Eğitim Kurumlarında yoğurt ihtiyacımızı karşılamak amacıyla UHT’siz sütü temin edip, sütü kendimiz katkısız maya ile mayalayarak tüm öğrencilerimize doğal ve katkısız yoğurt ikram ediyoruz.

Teşekkürler Gülizar teyze!

Ev Yapımı Yoğurt ve Faydaları

Evde kendi yoğurdunuzu yaptığınız zaman tamamen organik, doğal, katkısız olduğundan ve içinde yoğurdun kalitesini bozan koruyucular olmadığından emin olabilirsiniz.

Ev yapımı yoğurdun faydaları

Evde yoğurt yapmanın önemli avantajlarından biri bu yoğurdun herhangi bir koruyucu veya katkı maddesi içermemesidir, ve ticari işlemlerde olduğu gibi besleyici ögelerin kaybolmamasıdır. Ev yapımı sade yoğurt sizlere aşağıda sunduğumuz bazı faydaları sağlar:

·         Sindirimi kolaydır, bu yüzden laktoz hassasiyeti olan insanlar genelde ev yapımı yoğurdu daha kolay tüketebilir.

·         Sindirim sistemindeki enfeksiyonlarla savaşmak için idealdir çünkü bu yoğurt B kompleks vitaminlerini taşıyan milyonlarca canlı bakteri içerir.

·         İçerikleri bağırsak florasını ve sindirim sistemindeki mikroorganizmaları dengeler. Bakteriler laktozu laktik aside çevirir.

·         İshal veya kabızlık yaşayan insanlara önerilir çünkü bağırsaklardaki zararlı bakterilerle savaşma etkisine sahiptir (bu zararlı bakteriler her zaman yediklerinizden gelmektedir).

·         Kalsiyum, magnezyum ve fosfor ile sağlığınız ve kemikleriniz için gerekli olan mineralleri içerir.

·         Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur, yağın emilimini kolaylaştırır ve bazı antibiyotiklerin olumsuz yan etkilerini ortadan kaldırır.

·         Sağlıklı bir cilt için harikadır, cilde yumuşaklık katar, yeniden oluşuma yardımcı olur ve daha fazla sağlık ve güzellik getirir.

·         Ölü hücreleri temizleme görevi görür, gözenekleri derinden temizler ve ölü deri hücrelerini alır.

·         Yoğurt muzda olduğu kadar potasyum ve bir yumurtada veya 30 gram ette olduğu kadar protein içerir. 

·         Ev yapımı yoğurdu düzenli olarak tüketmek ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

         Tüm annelerimizin de evde ev yapımı katkısız, doğal yoğurt kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

          Çocuklarımız çok özeldir. 


Diğer Haberler
SIVAYIN KOLLARI DOLMA YAPIYORUZ

SIVAYIN KOLLARI DOLMA YAPIYORUZ

Miniklerimizin mutfak etkinliğinde olması malzemeleri hazırlamaları, tatmaları,duyuların gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Mutfak çalışmaları esnasında edindikleri kazanımların başında ; küçük kas motor gelişimi , yaratıcılık, görsel zekanın gelişimi gibi unsurlar g...
Devamı Oku
YARDIMLAR "KAÇUV"A

YARDIMLAR "KAÇUV"A

“Nerede Yaşam Varsa, Orada Umut Vardır” İnancı İle Çocuklarımız Getirdikleri Yardım Paketlerini “KAÇUV”a Gönderdi.  Değerler Eğitimi Öğretmenimiz Rümeysa Urkaç’ın, Kartopu ve Yıldızlar Sınıfları ile Yaptığı Proje Çalışmasında Yardımlaşma Değeri Ve Önemi Pekiştirildi.
Devamı Oku
BABALU EĞLENCE PARKINDAYIZ...

BABALU EĞLENCE PARKINDAYIZ...

Fevzi Çakmak Anaokulu çocukları "Babalu Aktif Eğlence Parkı'nda çıkarma yaptı.🎊Heyecanla başladığımız gezide eğlencenin doruklarında doyasıya oynamanın tadını çıkardılar.
Devamı Oku

YUKARI