ARTIK MAVİGÜN’de ÖĞRENCİLERİMİZE EV YAPIMI YOĞURT SUNUYORUZ!
Anasayfa/ Haberler/ ARTIK MAVİGÜN’de ÖĞRENCİLERİMİZE EV YAPIMI YOĞURT SUNUYORUZ!
16.05.2017

Mavigün Eğitim Kurumlarında yoğurt ihtiyacımızı karşılamak amacıyla UHT’siz sütü temin edip, sütü kendimiz katkısız maya ile mayalayarak tüm öğrencilerimize doğal ve katkısız yoğurt ikram ediyoruz.

Teşekkürler Gülizar teyze!

Ev Yapımı Yoğurt ve Faydaları

Evde kendi yoğurdunuzu yaptığınız zaman tamamen organik, doğal, katkısız olduğundan ve içinde yoğurdun kalitesini bozan koruyucular olmadığından emin olabilirsiniz.

Ev yapımı yoğurdun faydaları

Evde yoğurt yapmanın önemli avantajlarından biri bu yoğurdun herhangi bir koruyucu veya katkı maddesi içermemesidir, ve ticari işlemlerde olduğu gibi besleyici ögelerin kaybolmamasıdır. Ev yapımı sade yoğurt sizlere aşağıda sunduğumuz bazı faydaları sağlar:

·         Sindirimi kolaydır, bu yüzden laktoz hassasiyeti olan insanlar genelde ev yapımı yoğurdu daha kolay tüketebilir.

·         Sindirim sistemindeki enfeksiyonlarla savaşmak için idealdir çünkü bu yoğurt B kompleks vitaminlerini taşıyan milyonlarca canlı bakteri içerir.

·         İçerikleri bağırsak florasını ve sindirim sistemindeki mikroorganizmaları dengeler. Bakteriler laktozu laktik aside çevirir.

·         İshal veya kabızlık yaşayan insanlara önerilir çünkü bağırsaklardaki zararlı bakterilerle savaşma etkisine sahiptir (bu zararlı bakteriler her zaman yediklerinizden gelmektedir).

·         Kalsiyum, magnezyum ve fosfor ile sağlığınız ve kemikleriniz için gerekli olan mineralleri içerir.

·         Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur, yağın emilimini kolaylaştırır ve bazı antibiyotiklerin olumsuz yan etkilerini ortadan kaldırır.

·         Sağlıklı bir cilt için harikadır, cilde yumuşaklık katar, yeniden oluşuma yardımcı olur ve daha fazla sağlık ve güzellik getirir.

·         Ölü hücreleri temizleme görevi görür, gözenekleri derinden temizler ve ölü deri hücrelerini alır.

·         Yoğurt muzda olduğu kadar potasyum ve bir yumurtada veya 30 gram ette olduğu kadar protein içerir. 

·         Ev yapımı yoğurdu düzenli olarak tüketmek ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

         Tüm annelerimizin de evde ev yapımı katkısız, doğal yoğurt kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

          Çocuklarımız çok özeldir. 


Diğer Haberler
FEVZİ ÇAKMAK ANAOKULU HAYVANAT BAHÇESİ

FEVZİ ÇAKMAK ANAOKULU HAYVANAT BAHÇESİ

Doğa ne çok şey öğretiyor insana ve insanlığa dair... Sevgiyi ,merhameti,yardımlaşmayı, paylaşmayı ve bir çok erdemi yaşayıp deneyimleyerek öğreniyor insanoğlu... BİZ SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İLE YENİ DÖNEME HAZIRIZ. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN 😉
Devamı Oku
 MUHTEŞEM YILSONU GÖSTERİMİZ

MUHTEŞEM YILSONU GÖSTERİMİZ

ÖĞRENCİLERİMİZ DOLU DOLU GEÇİRDİKLERİ BİR EĞİTİM DÖNEMİNİ DAHA GÖRKEMLİ BİR GÖSTERİYLE TAÇLANDIRDILAR
Devamı Oku
TRAFİK EĞİTİM PARKI GEZİMİZ

TRAFİK EĞİTİM PARKI GEZİMİZ

Öğrencilerimiz trafik kurallarını Kahraman trafiko ile detaylı bir şekilde öğrendiler. Ögrendikleri bilgileri trafik polisi eşliğinde parkurlarda uygulayıp,levhalara ve trafik ışıklarına dikkat ederek araçlarını kullandılar.🚦🚗🚸🚧👮 FEVZİ ÇAKMAKLI MİNİKLER ARTIK TRAF...
Devamı Oku

YUKARI